HABERLER
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışında yağmura rağmen kalabalık bir topluluk tarafından karşılandı.
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Bize laf söylemeden önce 10 kez düşünmelerini tavsiye ediyorum. Bu ülkede yatırımların yüzde 50’sini 11 yıl boyunca yapan 250 milyar liralık eseri Türkiye’de yapan bir bakanlığın başında şanla şerefle görev yaptım” dedi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, kamuoyunun gündeminde yer alan Harmandalı çöp depolama alanını gezdi. İncelemelerde bulunan Yıldırım, bölge ve kentin tabir yerindeyse “kanayan yarası” haline gelen çöp sorunu hakkında açıklamalar yaptı. Çöp sorununu kendilerinin çözeceğini ifade eden Yıldırım, alanın ‘tehlike çanları çaldığını kaydetti.
AK Parti'nin İzmir'deki 30 ilçe belediye başkan adayı tanıtıldı. Seçim sloganının da açıklandığı programda bir de sürpriz vardı.
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Biz de olmaz demek yok” dedi.
AK Parti'nin İzmir adayı Binali Yıldırım, Adalet Bakanlığı Müsteşarı ile eski İzmir Cumhuriyet Başsavcısı arasında iddia edilen görüşmeyle ilgili konuştu.
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, 27 ilçenin başkan adayını belirlediklerini açıkladı.
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım yapılan operasyonla ilgili konuştu.
AK Parti İzmir Milletvekili ve Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım, operasyonları değerlendirerek, "Yolsuzluk var da bu yollar, limanlar, hastaneler nasıl yapıldı? Yolsuzluğun arkasında duran namerttir." dedi.
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına Selçuk'tan başladı. Yıldırım, “Ben İzmir'e 'acınacak şehir' demedim. İzmir'i 10 yıldır hizmetsizliğe layık gören yöneticilere acıyorum. İzmir'e bu halde bırakmaya asla ve asla hakları yok. İzmir bunu hak etmiyor” dedi.
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Milletvekili Binali Yıldırım, “İzmir’in kaybolan yıllarını geri alacağız ve yıldırım hızıyla hizmetleri getireceğiz” dedi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, İzmir merkezli operasyonda bacanağıyla ilgili iddialar konusunda, "Babam olsun yanlışı olan varsa hesabını verir" dedi.
Yıldırım, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi'ni yaptığı ziyarette, gazetecilerin limanlarda yapılan soruşturmayla ilgili sorularını yanıtladı.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım, TRT Haber'in özel yayınına konuk oldu. Yıldırım, gazeteciler Hakan Çelik, Mehmet Acet ve Mustafa Kartoğlu'nun gündeme ilişkin sorularını cevapladı.
Türkiye'de ulaşımda, denizcilik ve haberleşme alanlarında dev projeleri hayata geçirerek dünyayı kıskandıracak çalışmaların altına imza atan eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım 11 yılda tam 260 milyar dolarlık ihale yaparak dünyada bir çok ülkenin bütçesini geride bıraktı ve Türkiye’yi dünyada ses getiren küresel oyuncu yaptı.