Binali Yıldırım'ın Ankara'daki hain terör saldırısıyla ilgili açıklaması

Ankara Kızılay semtinde gerçekleştirilen hain terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum.

Türkiye; her zaman ülkesinde, bölgesinde ve hatta dünyada barış ve kardeşlikten yana bir tutum içerisinde olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Ülkemizin barış ve kardeşlik isteği ve çabasına rağmen savaşa ve terör bataklığına sürüklemek isteyenlerin oyununa gelmeyecektir.

Türkiye'nin teröre karşı sürdürdüğü kararlı tutumunu kırmak, Güneydoğu’da kat edilen mesafeyi engellemek, Türkiye’yi terörün hedef ülkesi haline getirmek, toplumu korku ve paniğe sevk etmek isteyenler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklardır.

Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik girişimlerin tamamı er ya da geç akamete uğratılacaktır. Terör saldırılarıyla Türkiye’nin teröre karşı tutumunda ve kararlılığında bir değişiklik olacağını umanlar büyük yanılgı içerisindedir.

Birlik ve beraberliğimizi korumak, toprak bütünlüğümüzü muhafaza etmek için son terörist etkisiz hale getirilene kadar operasyonlarımız kararlı bir şekilde sürdürülecektir.

Binali YILDIRIM

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı